- Полтавський юридичний інститут - http://pli.nlu.edu.ua -

Правова робота в органах місцевого самоврядування

Набор магістрів на підготовку за напрямом
“Правова робота в органах місцевого самоврядування”
здійснювався в 2014/2015 навчальному році

Одним із найважливіших напрямів підготовки студентів-магістрів у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з 2014/2015 навчального року є навчання за спеціальністю 8.03040101 «Правознавство» по спеціалізації «Правова робота в органах місцевого самоврядування».

Адже зараз в Україні здійснюється реформування системи місцевого самоврядування. Президентом України внесено до Верховної Ради України проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади; парламентом прийнято закони України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 5 лютого 2015 року, «Про співробітництво територіальних громад» від 17 червня 2014 року, «Про засади державної регіональної політики» від 5 лютого 2015 року, змінено Бюджетний кодекс України та Податковий кодекс України, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року схвалено «Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», «План заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» тощо.

То ж в умовах реформування вітчизняної системи місцевого самоврядування навчання за спеціалізацією «Правова робота в органах місцевого самоврядування» – надзвичайно актуальне.

Мета навчання за цією спеціалізацією – набуття студентами теоретичних знань та практичних навичок щодо реалізації правового статусу територіальної громади селища, села, міста, органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів муніципально-правових відносин; знання повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, форм участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення; особливостей нормотворчого процесу в органах місцевого самоврядування; особливостей правового регулювання муніципальної служби, муніципально-правової відповідальності; механізму реалізації повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Навчання за вказаною спеціалізацією дасть можливість сформувати цілісне уявлення не лише про вітчизняний, але й зарубіжний досвід організації місцевого самоврядування.

Основні навчальні курси:

Практика        

Навчальний процес спрямовано не лише на отримання теоретичних знань, але й на формування у студентів практичних навичок застосовувати набуті знання на практиці. Під час навчального процесу студенти проходять стажування та практику в органах місцевого самоврядування Полтавської області.

Державна атестація випускників магістратури зі спеціальності 8.03040101 «Правознавство» спеціалізації «Правова робота в органах місцевого самоврядування» здійснюється шляхом написання та захисту магістерської роботи. То ж під час стажування та проходження практики студенти не лише розвивають свої знання та навички, але й працюють над своєю магістерською роботою.

Основні бази практики:  

Відповідно до частини 5 статті 5 Закону України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року, освітньо-наукова програма навчання магістра обов’язково повинна включати дослідницьку (наукову) компоненту обсягом не менше 30 відсотків. То ж у процесі навчання за спеціалізацією «Правова робота в органах місцевого самоврядування» студенти здійснюють наукові дослідження за наступними напрямами:

Перспективи

Випускники магістратури зі спеціалізації «Правова робота в органах місцевого самоврядування» Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого отримують диплом про присвоєння їх освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» зі спеціальності 8.03040101 «Правознавство», який відповідає сьомому кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій і передбачає володіння особою поглиблених теоретичних та практичних знань, умінь, навичок за обраною спеціалізацією, загальних засад методології наукової та професійної діяльності, інших компетентностей, достатніх для ефективного виконання завдань інноваційного характеру відповідного рівня професійної діяльності.

Випускники здатні застосовувати набуті знання та навички на лише в органах місцевого самоврядування чи органах державної влади, але й у різних сферах юридичної діяльності: практичної, правозахисної чи наукової.

Міжнародні зв’язки

Магістри можуть брати участь у міжнародних програмах академічної мобільності.

Майбутня кар’єра

Випускники спеціалізації готові до служби не лише в органах місцевого самоврядування, до державної служби, але й до судової, адвокатської чи нотаріальної діяльності, до правового супроводу бізнесу, до правозахисної, наукової діяльності тощо.

Ключові аспекти підготовки:

Координатор напряму

д.ю.н., доц. кафедри кримінального, адміністративного та трудового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава мудрого Божко Володимир Миколайович, e-mail: volodya_bozhko@ukr.net [1].