Макет оформления статей

ORCID: 0000-0003-0780-2957

zub.aleksey.nlu@gmail.com

Зуб Олексій Юрійович

асистент кафедри цивільного, господарського і фінансового права

(Полтавський юридичний інститут

Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого)

ПОРІВНЯЛЬНА СУДОВА АРГУМЕНТАЦІЯ У СУДОВИХ РІШЕННЯХ ВЕРХОВНИХ СУДІВ

Праця присвячена дослідженню проблематики використання аргументації в судових рішеннях верховних судів на прикладі рішень Верховного Суду Сполучених Штатів Америки та Федерального Конституційного Суду Федеративної Республіки Німеччина у площині конституціоналізму, захисту та тлумачення норм основних законів в обраних країнах. У рамках роботи, застосовуючи індуктивний метод, проведено логічний зв’язок від підходів, звичаїв та традицій конкретної правової сім’ї в царині аргументації судових рішень, через дослідження окремих прийомів аргументації судових рішень, до вивчення окремих, випадково обраних, судових рішень у верховних судах двох країн.

З точки зору ідеї наукової праці, вона торкається двох аспектів порівняльних досліджень в царині юридичної аргументації судових рішень: перехресне використання прийомів та технік юридичної аргументації в судових рішеннях верховних судів різних держав, а також дослідження перехресного застосування та посилання на іноземне законодавство, ідеї та практику, що знайшли відображення в судових рішення верховних судів різних держав.

Окремо зроблено спробу дослідити два судових рішення верховних судів: рішення Верховного Суду США (щодо тлумачення права на носіння зброї в контексті Другої Поправки до Конституції США); рішення Федеративного Конституційного Суду ФРН … (не менше 1800 друкованих знаків)

Ключові слова: юридична аргументація, порівняльна судова аргументація, аргументування судових рішень, аргументування судових рішень верховних судів.

Zub Oleksiy Yuriyovych,

Assistant professor at civil, commercial, and financial department

Poltava Law Institute

Yaroslav Mudriy National Law University

COMPARATIVE REASONING IN SUPREME COURTS JUDGMENTS

This paper examines the reasoning in supreme courts’ decisions on the example of decisions of the Supreme Court of the United States and the Federal Constitutional Court of the Federal Republic of Germany in the field of constitutionalism, protection and interpretation of the constitutions in selected countries. As part of the work, using the inductive method, it is made logical connection from the approaches, customs and traditions of a particular legal family in the field of reasoning of court decisions, through the study of individual methods of reasoning of court decisions, to the study of individual, randomly selected court decisions in two countries supreme courts.

From the point of view of the idea of ​​this work, it concerns two aspects of comparative research in the field of legal reasoning of court decisions: cross-application legal argumentation techniques in court decisions of supreme courts in different states, and cross-application research and references to foreign law, ideas and practice, reflected in the court decisions of the supreme courts in different states.

Separately, an attempt has been made to examine two court decisions of the Supreme Courts: the decision of the US Supreme Court (on the interpretation of the right to bear arms in the context of the Second Amendment to the US Constitution); decision of the Federal Constitutional Court of Germany … (не менше 1800 друкованих знаків)

Key words: legal reasoning, comparative judicial reasoning, court decisions’ reasoning, judicial reasoning in supreme courts judgments.

ТЕКСТ  СТАТТІ

Орієнтовна структура:

⁕ Постановка проблеми

⁕ Стан опрацювання обраної проблематики, аналіз останніх публікацій та досліджень

⁕ Мета

⁕ Виклад основного матеріалу

⁕ Висновки та пропозиції

Література

1. Карапетов А. Г. Борьба за признание судебного правотворчества в европейском и американском праве / А.Г. Карапетов. М.: Статут, 2011. – 308 с.