5 березня 2019 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у співпраці із Полтавським центром розвитку місцевого самоврядування було проведено дискусію на тему: «Новий етап реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».

На відкритті заходу виступив Олександр Лемешко, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, доцент, який наголосив на надзвичайній актуальності питань, винесених на обговорення.

Анатолій Козаченко, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри теоретико-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого ознайомив присутніх із зміною адміністративно-територіального устрою Полтавської області в історичному аспекті.

Микола Лахижа, доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри публічного управління та адміністрування Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України доповів про перебіг та наслідки реалізації адміністративно-територіальних реформ у країнах Європейського Союзу, а також про ті уроки, які ми можемо запозичити в Україні.

Володимир Божко, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри конституційного, адміністративного, екологічного та трудового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого ознайомив учасників заходу із наслідками впливу децентралізації на систему органів державної влади та місцевого самоврядування на Полтавщині.

Юрій Ганущак, експерт Центрального офісу реформ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, ознайомив присутніх із особливостями подальшої реалізації «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №333-р, а також із «Планом заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та  територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки», затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 січня 2019 р. № 77-р.

Інна Полховська, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри конституційного, адміністративного, екологічного та трудового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого ознайомила присутніх зі змістом законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», реєстраційний номер 8051, внесеним 22.02.2018 року Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України.

Іван Лукеря, координатор Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ознайомив присутніх про результати упровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, а також наголосив на подальших пріоритетних кроках Уряду на національному та місцевому рівнях.

У подальшій дискусії взяли участь голови районних рад, голови районних державних адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад Полтавської області, науково-педагогічні працівники та студенти Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.