28 квітня 2015 року в приміщенні Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено науково-практичний семінар за участі фахівців галузі охорони здоров’я на тему: «Стан та перспективи розвитку фармацевтичного ринку: нормативно-правове забезпечення».

В заході взяли участь державні службовці, науковці, керівники закладів охорони здоров’я, фармацевти, лікарі, юристи та представники громадськості. Під час роботи семінару обговорювалися питання, пов’язані з розробкою проектів нормативно-правових актів, що регулюють фармацевтичний ринок, перспективами розвитку фармацевтичного самоврядування в Україні, ліцензуванням підприємницької діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, порядком контролю якості лікарських засобів, проблемами укладання рамкових угод, а також корупційними правопорушеннями у сфері охорони здоров’я.

Учасники семінару відзначили важливу роль Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в розробці сучасного законодавства, що регулює фармацевтичні відносини.

З доповідями на пленарному засіданні виступили: доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого  Н.О. Гуторова, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації  І.Ю. Куделич, експерт ринку лікарських засобів  М.Ф. Пасічник, начальник Департаменту оптової та роздрібної торгівлі з лікарських засобів Державної служби України з лікарських засобів  О.П. Речкіна, кандидат юридичних наук, асистент кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту  А.О. Олефір, начальник Державної служби з лікарських засобів у Полтавській області  Н.В. Андрієнко, кандидат фармацевтичних наук, голова Правління ПОГО «Асоціація працівників фармацевтичної галузі»  О.А. Хмельницька, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального, адміністративного та трудового права Полтавського юридичного інституту  О.М. Лемешко, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту  В.М. Пашков та інші.

Матеріал підготував
ас. А.О. Олефір