16 травня 2019 року в межах міжнародного співробітництва між Ризьким університетом імені П.І. Страдиня та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого професорами Полтавського юридичного інституту Наталією Гуторовою та Віталієм Пашковим в режимі on-line було проведено лекцію-дискусію з курсу «Медичне право» для докторантів Університету імені Страдіня і студентів Полтавського юридичного інституту

Надрукувати Надрукувати

16 травня 2019 року в межах міжнародного співробітництва між Ризьким університетом імені П.І. Страдиня та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого професорами Полтавського юридичного інституту Наталією Гуторовою та Віталієм Пашковим в режимі on-line було проведено лекцію-дискусію з  курсу «Медичне право» для докторантів Університету імені Страдіня і студентів Полтавського юридичного інституту, учасників наукового гуртка з медичного права. В дискусії також взяли участь з латвійської сторони – доцент Інга Кудейкіна, з української – викладачі Тетяна Михайліченко, Олександр Шевчик, Андрій Гнатюк, Олександр Зуб, Світлана Рак.

Відкрила захід та прочитала першу лекцію на тему «LEGAL REGULATION OF HEALTH IN UKRAINE: CURRENT SITUATION AND PROSPECTS OF DEVELOPMENT» професор, д.ю.н. Наталія Гуторова.

Професор, д.ю.н. Віталій Пашков прочитав лекцію на тему «LEGAL SUPPORT OF HEALTH CARE REFORM OF UKRAINE». 

Активна дискусія показала, що Україна і Латвія, будучи пострадянськими державами, мали багато спільних проблем у сфері охорони здоров’я. Досвід реформування цієї сфери у Латвії (як позитивний, так і негативний) має бути врахований в процесі проведення реформ в Україні. У свою чергу, досвід України, зокрема, щодо вирішення проблем у фармацевтичній сфері, негативних наслідків вкрай низького рівня вакцинації населення від особливо небезпечних інфекційних хвороб, діяльності служби крові тощо доцільно брати до уваги при прийнятті управлінських рішень у Латвії.

Крім того, за проханням латвійських науковців для обговорення був представлений матеріал проф. Наталії Гуторової з питань кримінально-правової охорони громадського здоров’я.

На закінчення Латвійська сторона виступила з ініціативою щодо продовження спільного обговорення проблем медичного права, яке вважає надзвичайно цікавим і корисним, а також запросила українських науковців і студентів до Ризького університету імені П.І. Страдиня для продовження спілкування.