11 жовтня 2019 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого традиційно відбувся Фестиваль юридичних професій, приурочений до тижня правових знань, який проводиться в області у рамках відзначення Дня юриста

Захід має на меті популяризувати професію юриста, підвищити її імідж у суспільстві розповісти про особливості різних спеціальностей юридичної професії.
Учасниками заходу стали учні старших класів навчальних закладів міста Полтави.
З вітальним словом до учнів звернулися організатори заходу директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Лемешко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий, начальник управління позашкільної, професійної, професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Сергій Рибалко та Начальник Управління сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради  Олена Бабенко.
Учнівська молодь дізналася про особливості професії юриста в сучасному світі. Про це їм розповів кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного, господарського і фінансового права Олександр Шевчик.
Колишні студенти Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та запрошені фахівці (Корж Костянтин Олександрович, старший судовий експерт сектору балістичного обліку відділу видів криміналістичних видів досліджень Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС УкраїниЛось Аліна Анатоліївна, старший інспектор Полтавського районного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Полтавській області, майор внутрішньої служби, Хмара Максим Анатолійович, прокурор Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області, Шульга Євгеній Олександрович, слідчий СВ ВП 1 Полтавського ВП ГУ НП у Полтавській області, старший лейтенант поліції, Жигилій Станіслав Вікторович, старший інспекторз професійної підготовкивідділу роботи з персоналом Державної установи «Полтавська виправна колонія  №64») представили учням професії за якими вони працюють. Так, учасники дізналися про особливості професії юриста – криміналіста, працівника центру пробації, прокурора, слідчого, поліцейського, адвоката.

По завершенні презентації професій учнівська молодь мала змогу ознайомитися більш детально з професіями юриста у системі безоплатної правової допомоги, криміналіста та патрульного поліцейського. Крім того, для учнів діяла виставка юридичної літератури, яка була організована Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області, де була розміщена інформація щодо буклетів на правову тематику, розроблених Головним територіальним управління юстиції у Полтавській області та Міністерством юстиції України у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та щомісячна юридично-просвітницька газета «Правовий вісник».
Справжньою родзинкою Фестивалю стали виступи кінологів зі службовими собаками, які продемонстрували присутнім загальні команди та затримання злочинця за допомогою службової собаки.

Неабияке захоплення в учасників заходу викликав виступ фахівців вибухотехнічної служби, які на очах учасників знищили небезпечну знахідку.

Захід пройшов в атмосфері жвавого спілкування, активності та гарного настрою.