05 та 06 жовтня 2019 року відбулося V та VI засідання Школи медичного та фармацевтичного права

05 та 06  жовтня 2019 року в рамках програми Школи медичного та фармацевтичного права під керівництвом професора Пашкова В.М. відбулося V та VI  засідання гуртка.

Учасниками були заслухані доповіді: Свириденко А. С., Петренко В. А., Кашуба І. А., Сизоненко С. О., Неблієнко Т. І., Цимбалюк А. С., Вовк В. С., Рудько К. І., Олійник Ю. О., Колісник А. М., Сергєєва В. О., Гаєвська Д.О.

1. Свириденко А. С., Петренко В. А.  проаналізували тему «Презумція згоди як правомірна юридична модель вилучення органів померлих для трансплантації» основні положення:
  • Моделі вилучення органів померлих для трансплантації.
  • Правова відповідальність.
  • Судова практика.
2. Кашуба І. А., Сизоненко С. О.  ними була розглянута тему «Служба крові в Україні» основні положення:
  • Світові моделі функціонування служби крові.
  • Сучасний стан служби крові в Україні.
  • Діяльність служби крові в країнах ЄС.
  • Недоліки чинного законодавства України.
  • Стратегія розвитку національної системи крові в Україні.
3. Неблієнко Т. І., Бровко  була запропонована така доповідь «Клінічні випробування на увязнених » основні положення:
  • Історичні аспекти клінічних випробувань.
  • Позитивні та негативні моменти проведення клінічних випробувань.
  • Доцільність проведення клінічних випробувань на увязнених.
4. Цимбалюк А. С дослідив тему «Ключові правові проблеми ятрогенної патології» основні положення:
  • Історія виникнення.
  • Класифікація та види ятрогенних патологій.
  • Коли ятрогенія правомірна?
  • Відповідальність.

5. Колісник А. М., Сергєєва В. О., Гаєвська Д.О. проаналізували тему «Правові проблеми аборту» основні положення:
  • Всесвітня статистика абортів.
  • Правові підстави проведення абортів.
  • Практика іноземних держав.

6. Вовк В. С., Рудько К.І., Олійник Ю. О дослідили тему «Відшкодування шкоди внаслідок неналежного надання/ненадання медичної допомоги» основні положення:
  • Відповідальність лікарів.
  • Рішення ЄСПЛ.
  • Національна судова практика.