У роботі першої панелі взяв участь директор Полтавського юридичного інституту Лемешко Олександр Миколайович, виступивши з доповіддю на тему: «Протидія та запобігання кібершахрайству. Модель нового КК України». Як зазначили організатори заходу, форум зібрав представників силових структур та IT-компаній, керівників та провідних спеціалістів департаментів інформаційної безпеки підприємств різних галузей економіки, галузевих викладачів технічних університетів, а також всіх, хто цікавиться прикладними аспектами інформаційної безпеки, повідомляється на сайті ХНУРЕ. Відповідно до програмних документів, тематичними напрямками GCS FORUM стали:

• Правові та організаційні питання захисту інформації.
  • Захист інформації в комп’ютерних системах і мережах.
  • Кібертероризм та кібербезпека.
  • Комплексні системи захисту інформації.
  • Безпека у хмарних сховищах.
  • Криптографічні засоби захисту інформації.
  • Технічні засоби захисту інформації.
  • Управління інформаційною безпекою.
  • Проблеми правоохоронного тиску на IT індустрію.
  •   Захист систем АСУТП від несанкціонованого доступу та впливу.
  • Системи безпеки громадських споруд.

Унікальність заходу полягала в тому, що участь у ньому взяли як фахівці ІТ-галузі, так і юристи та менеджери, що надало змогу сформувати в учасників комплексне бачення проблем, пов’язаних із кібербезпекою. Відкритість учасників до комунікації створила творчу атмосферу пошуку шляхів розв’язання проблем, складність яких вимагає продовження науково-практичної комунікації, можливо, вже в нових форматах.

Завдяки ідеї науково-практичного форуму у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого анонсується створення лабораторії з поглибленого вивчення IT-права та кібербезпеки.

Бажаючі брати участь у роботі лабораторії з IT-права звертайтеся до приймальні директора.