29 квітня 2020 року відбулася Інтернет-конференція «Правові засади епідемічної безпеки: виклики та перспективи», організована Лабораторією дослідження проблем національної безпеки у сфері громадського здоров’я Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса (завідувач лабораторії дослідження проблем національної безпеки у сфері громадського здоров’я Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України – Наталія Гуторова).

До участі в заході також долучилися викладачі Полтавського юридичного інституту, на чолі з директором – Олександром Лемешком. В цілому, конференція об’єднала представників шести країн світу (США, ФРН, Польща, Латвія, Монако, Україна).

Серед запрошених гостей – Олексій Соловйов (д.м.н, доцент, заступник Секретаря РНБО України), Роман Ісаєнко (голова Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками), Юрій Баулін (д.ю.н, проф., академік НАПрН України, голова Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України), Олександр Гризодуб (д.х.н, проф., директор Державного підприємства «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів»), Наталія Останіна (д.е.н, завідуючка відділом фізико-хімічних, мікробіологічних і токсиколого-гігієнічних досліджень Державної Установи «Інститут Громадського Здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»), Наталія Антонюк (к.ю.н, доцент, суддя Верховного Суду), Владислава Батиргареєва (д.ю.н., старший науковий співробітник, директор Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України), Сандра Кайя (сенатор Верховного Суду Латвійської Республіки, д.ю.н, проф., Латвійська Республіка), Palkova Karina (Ph.D, lecturer, Rigas Stradiņš University, Riga, Latvia), Олена Приходько (лікар стажист госпіталя Pro medic (Республіка Польща), Дмітрій Олєйнік (науковий співробітник Інституту східного права Університету технології, бізнесу та дизайну (м. Вісмар, Федеративна Республіка Німеччина), Olexandr Komarov (Yale Law School, LL.M. Candidate, 2020, Yaroslav Mudryi National Law University, PhD, Criminal law, 2015), Olena Prykhodko (lawyer, Managing Partner Modelex SARL Monaco).

В ході конференції обговорювалися актуальні питання епідемічної безпеки, відповідальності за порушення карантинних обмежень, організацію протидії пандемії в різних країнах та багато інших.

За допомогою такого формату вдалося створити майданчик, на якому юристи і медичні, фармацевтичні працівники мали можливість почути один одного, зрозуміти проблеми, які існують, а також спробувати знайти найбільш ефективні правові засоби протидії загрозам епідемічної безпеки.