22 серпня 2020 року було оприлюднено затверджені рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо організації навчального процесу

Яких правил доведеться дотримуватися в аудиторіях, на лекціях і в приміщеннях ВНЗ?

22 серпня було оприлюднено затверджені рекомендації МОЗ щодо організації навчального процесу в період карантину в вишах і школах.

Серед цих правил передбачено такі вимоги:

• вхід у будівлю ВНЗ і переміщення між аудиторіями дозволено тільки в медичній масці або респіраторі (і студентам, і викладачам), на заняттях можна бути без маски (крім помаранчевої зони — для лекторів рекомендовані захисні щитки);
  • перед початком заняття викладачі повинні питати про самопочуття студентів і наявність симптомів коронавірусу.
  • якщо у кого-небудь зі студентів виявлять COVID-19, вся група повинна піти на самоізоляцію;
  • заняття однієї і тієї ж групи рекомендується проводити в одній аудиторії протягом дня, щоб мінімізувати пересування між аудиторіями;
  • необхідно обладнати на всіх входах місця для обробки рук антисептиками;
  • біля входу в заклад, у коридорах і санвузлах зробити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками;
  • у кінці робочого дня — проводити дезінфекцію поверхонь, дверних ручок, столів, місць для сидіння і перил;
  • після кожного заняття не менше 10 хвилин провітрювати приміщення.

Які обмеження передбачено для гуртожитків?

У МОЗ вважають студентські гуртожитки одним із можливих джерел поширення COVID-19 і рекомендують вишам «дуже прицільно звернути увагу» на попередження таких спалахів.

4 серпня було оприлюднено тимчасові рекомендації головного санлікаря України Віктора Ляшка для гуртожитків на період карантину. Вони стосуються гуртожитків всіх типів — як приватних, так і державних.

Головне правило — всі, хто перебуває в гуртожитку, зобов’язані носити захисні маски або респіратори поза кімнатами і користуватися антисептиками на вході.

Обов’язковий і щоденний температурний скринінг безконтактним методом для працівників гуртожитку, мешканців і відвідувачів (для цього в гуртожитку повинні призначити відповідальних осіб).

Не допускають до роботи співробітників з температурою вище 37,2, а якщо таку температуру виявлено у кого-небудь зі студентів у гуртожитку, його необхідно ізолювати в ізоляторі до отримання консультації медичного працівника. Якщо розміщення багатомісне (у кімнаті живуть кілька людей) — ізоляції підлягають всі, хто живе в кімнаті з хворим.

На вході в гуртожиток повинні бути розміщені:

• інформаційні матеріали про профілактику COVID-19;
  • спеціальні місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками.

Правила для відвідувачів:

• щоденний безконтактний температурний скринінг;
  • регулярне миття рук з милом або обробка їх спиртовмісними антисептиками кожні три години і частіше;
  • утримання від контакту з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань;
  • самоізоляція в разі появи симптомів респіраторних захворювань.

Власники й адміністрація гуртожитків повинні забезпечити:

• наявність п’ятиденного запасу засобів індивідуального захисту і їх використання працівниками гуртожитку;
  • постійна наявність рідкого мила, антисептиків і паперових рушників у санвузлах;
  • регулярне вологе прибирання;
  • дезінфекцію поверхонь кожні 3−4 години;
  • централізований збір використаних масок;
  • контроль за використанням захисних засобів поза кімнатами;
  • медичний нагляд, а також доставку харчових продуктів, медикаментів, засобів гігієни та особистих речей тим мешканцям гуртожитку, які опинилися на самоізоляції;
  • обмеження масових зборів працівників і осіб, що проживають у гуртожитку, в закритих приміщеннях.