11 грудня 2020 р. відбувся онлайн IV Міжнародний медико-правовий форум «Конституційні засади захисту прав пацієнтів в період пандемії», організаторами якого були Науково-дослідний інститут імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Національна академія правових наук України, ГО “Асоціація фармацевтичного та медичного права”, Українська національна група Міжнародної асоціації кримінального права.

В роботі IV Міжнародного медико-правового форуму прийняли участь викладачі Полтавського юридичного інституту, а професор Пашков В.М. виступив в якості модератора секції «Система охорони здоров’я України в умовах пандемії COVID-19».

В ході форуму провідні науковці, практикуючі юристи і медичні працівники України та зарубіжних країн обговорили міжнародний досвід забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій, функціонування системи охорони здоров’я України в умовах пандемії COVID-19, соціальні, економічні та етичні аспекти забезпечення прав людини в сфері громадського здоров’я та низку інших актуальних медико-правових питань.