Гуторова Наталія Олександрівна

img/staff/s/1_s.jpg

Народилась 29 грудня 1966 року в м. Харкові.
У 1988 р. закінчила з відзнакою Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство».

З 1988 по 1992 р. працювала у Фрунзенському РВВС м. Харкова на посадах дільничного інспектора у справах неповнолітніх та слідчого.

У 1992 р. поступила на навчання до ад’юнктури Харківського інституту внутрішніх справ, після закінчення якої працювала в цьому навчальному закладі на посадах старшого викладача, доцента, професора, начальника кафедри кримінального права і кримінології.

В 2002 р. перейшла на роботу до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. З 2002 по 2006 р. – професор кафедри кримінального права № 2, з 2006 по 2014 р. – директор Кримського юридичного інституту, з 2014 р. по теперішній час – директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Вчинення злочину організованою групою осіб: кримінально-правовий аспект» (спеціальність – 12.00.08), присвоєне вчене звання доцента.

У 2002 р. захистила докторську дисертацію на тему «Проблема кримінально-правової охорони державних фінансів України» (спеціальність – 12.00.08), присвоєне вчене звання професора.

У 2006 р. обрана членом-кореспондентом, у 2010 р. – дійсним членом (академіком) Національної академії правових наук України.

Автор понад 100 наукових праць, серед яких монографія «Кримінально-правова охорона державних фінансів України», навчальні посібники «Співучасть у злочині за кримінальним правом України», «Злочини у сфері господарської діяльності», «Протидія торговці людьми українських властей».

Бере активну участь у підготовці науково-педагогічних кадрів. Під її науковим керівництвом захищено 10 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

За видатні досягнення у науково-педагогічній діяльності нагороджена орденом Княгині Ольги Ш ступеня (2004 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004 р.), премією МВС України «За розвиток науки, техніки та освіти» П ступеня (2002 р.). Присвоєне почесне звання «Заслужений юрист України» (2008 р.), лауреат Премії імені Ярослава Мудрого за видатні досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем правознавства (2005 р.), переможець конкурсу «Вища школа Харківщини. Кращі імена» 2005 р. у номінації «Викладач професійно орієнтованих дисциплін».

Тел. (0532) 56-01-48 (приймальня), електронна адреса – navchgutorova@gmail.com