За словами заступника голови обласної ради Лілії Руроєвої, громадські проєкти Полтавської обласної ради дозволяють громадам розвиватися та впроваджувати важливі ініціативи жителів.
«Кількість бажаючих взяти участь у конкурсі громадських ініціатив зростає, тож ми щороку збільшуємо фінансування цих проєктів. Відповідно й збільшуються напрямки громадських ідей: соціальний захист, медицина, охорона здоров’я, екологія, освіта», – наголосила Лілія Руроєва.
Також присутніх привітав керівник проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» Володимир Кебало.
За його словами, Полтавська область є унікальною і єдиною в Україні, де громадський бюджет присутній на усіх рівнях: всеукраїнський громадський бюджет, обласний бюджет участі, муніципальний громадський бюджет, а також шкільний громадський бюджет.
«Наш проєкт співпрацює з Полтавською обласною радою у межах поширення кращих практик. Шкільний громадський бюджет Полтавської області відзначений як один із лідерів та новаторів впровадження кращих ідей громадян», – зазначив Володимир Кебало.
Зі вступним словом до учасників семінару-тренінгу звернувся директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Криницький Ігор Євгенович. Він наголосив на актуальності питання розробки проєктів Бюджету участі Полтавської області та запросив до подальшої співпраці з Інститутом у проведенні заходів фінансово-правового спрямування будь-яких форматів.
У ході семінару було проведено гру «UChange: PB – громадський бюджет».
Також представники громад, учасники семінару працювали в командах, спілкувалися з тренерами, отримали практичні рекомендації щодо написання проєктів Бюджету участі Полтавської області.