Викладачі Інституту виступили організаторами та учасниками міжнародного круглого столу «Правове регулювання епідемічної безпеки в умовах війни та поствоєнного відновлення»

29 червня 2023 року викладачі Інституту виступили організаторами щорічного (з 2020 року) міжнародного круглого столу «Правове регулювання епідемічної безпеки в умовах війни та поствоєнного відновлення» у режимі онлайн.

Захід організовано з ініціативи Лабораторії дослідження проблем національної безпеки у сфері громадського здоров’я НДІ ВПЗ ім. Сташиса В.В., Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, НДІ інтелектуальної власності НАПрН України за підтримки ГО «Асоціація фармацевтичного і медичного права», БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», Громадської організації «Центр гармонізації прав людини».

Зі вступним словом та привітанням учасників виступив Дмитро Лученко д.ю.н., професор, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Участь у круглому столі взяли провідні вчені та практики України, Португалії, Швеції та Федеративної Республіки Німеччини (програма заходу додається).

Численні актуальні питання епідемічної безпеки в умовах війни та поствоєнного відновлення України стали предметами обговорення в межах таких панельних дискусій:

• міжнародно-правові стандарти забезпечення епідемічної безпеки (модератор д.ю.н., проф. Гуторова Н.О.);
  • правові засади протидії поширенню інфекційних захворювань в умовах війни та поствоєнного відновлення: управління ризиками, протидія поширенню ВІЛ/СНІДу та інших інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом, подолання наслідків епідемії COVID-19,  прогнозування майбутніх епідемічних загроз (модератор д.ю.н., проф. Пашков В.М., доповідачі та учасники: к.ю.н., доц. Сидоренко А.С., к.ю.н., доц. Гаркуша А.О., ас. Нога П.П.);
  • особливості відповідальності за правопорушення проти здоров’я в контексті захисту населення від епідемічних хвороб в умовах війни та поствоєнного відновлення (модератор к.ю.н., доц. Михайліченко Т.О.);
  • правове регулювання реєстрованого цивільного партнерства як фактор зменшення ризиків поширення інфекційних захворювань.

Вдячні всім учасникам заходу за плідну співпрацю, цікаві, змістовні доповіді й  конструктивні пропозиції.

Програма заходу