08 грудня 2023 року в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбувся круглий стіл за темою «Судова експертиза у кримінальному процесуальному доказуванні: проблеми і перспективи», організований кафедрою кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту

фото 1 (900г 4к3)

У заході взяли участь науковці Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, зокрема: т.в.о. завідувача кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту, д.ю.н., проф. Тітко І.А.; к.ю.н. доц. Гринько Л.П., к.ю.н., доц. Шевчик С.О.; к.ю.н., ас. Гнатюк А.Ю.; д-р філософії., ас. Скрипник А.В.; ас. Аббасова Д.Л.

Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого представляв д.ю.н., професор Столітній А.В.

У роботі круглого столу взяв участь перший заступник голови Полтавської обласної ради, к.ю.н., доц. Лемешко О.М.

Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України представляла завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Канюка О.Ю.

Полтавську обласну прокуратуру представляв начальник відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, досудового розслідування та підтримання публічного обвинувачення Спірідонов В.В.

Від Полтавського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» брали участь : завідувач сектору психологічних та лінгвістичних досліджень Сліпець О.О, старший судовий експерт Кисла Н.В.

Бюро судово-медичної експертизи ДОЗ Полтавської ОВА представляла завідувач відділу комісійних експертиз Бондарева А. Г.

В заході взяв участь і представник від слідчого управління ГУНП в Полтавській області – старший слідчий в особливо важливих справах – криміналіст відділу розслідування злочинів, скоєних проти особи Нездійминога В.М.

Виступи учасників заходу були присвячені проблемним питанням призначення та проведення судових експертиз.

Відкриваючи захід, т.в.о. завідувача кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін д.ю.н., проф. Тітко І.А. акцентував увагу на тому, що в межах заходу здійснюється обговорення актуальних проблемних питань, які постають при призначенні та проведенні різних видів експертиз. При цьому в обговоренні беруть участь науковці та практики від державних інститутів, діяльність яких пов’язана із тематикою «Круглого столу».

фото 2 (900г 4к3)

Досить жваву дискусію викликав виступ д.ю.н., професора кафедри СК № 1 Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Столітнього А.В. щодо раціонального використання експертних можливостей у кримінальному провадженні.

фото 3 (900г 4к3)

Начальник відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, досудового розслідування та підтримки публічного обвинувачення Спірідонов В.В. акцентував увагу на правових позиціях Верховного Суду, пов’язаних із експертними висновками.

фото 4 (900г 4к3)

Про необхідність удосконалення механізму забезпечення якості судово-економічних експертиз акцентував увагу перший заступник голови Полтавської обласної ради, к.ю.н., доцент Лемешко О.М.

фото 5 (900г 4к3)

Власним досвідом стосовно питань, які виникають під час призначення судових експертиз у кримінальних провадженнях проти життя та здоров’я особи, поділився старший слідчий в особливо важливих справах – криміналіст відділу розслідування злочинів, скоєних проти особи СУ ГУНП в Полтавській області Нездійминога В.М.

фото 6 (900г 4к3)

Свої міркування з приводу проблематики призначення та проведення комісійних та комплексних судових експертиз, які проводяться в бюро судово-медичної експертизи, висловила завідувач відділу комісійних експертиз бюро судово-медичної експертизи ДОЗ Полтавської ОВА Бондарева А.Г.

фото 7 (900г 4к3)

Організаційні проблеми проведення комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи були предметом виступу завідувач сектору психологічних та лінгвістичних досліджень Полтавського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Сліпець О.О. та старшого судового експерта Кислої Н.В.

фото 8 (900г 4к3)

Про сучасний стан проведення молекулярно-генетичних експертиз у кримінальному процесуальному доказуванні зазначила завідувач сектору біологічних досліджень та обліку Полтавського НДЕКЦ МВС України Канюка О.Ю.

фото 9 (900г 4к3)

Підбиваючи підсумки «круглого столу», гості й організатори відзначили унікальність проведеного заходу, який зміг об’єднати науковців та практиків, став майданчиком для обговорення актуальних питань призначення та проведення судових експертиз. Узагальнення правозастосовної практики та висновки, що були сформовані за результатами обговорення, послужать підґрунтям як для наукової розробки пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства, так і орієнтиром для правозастосовної діяльності.