6 грудня 2023 року в Полтавському юридичному інституті за участі студентів 3 курсу відбулося чергове відкрите засідання студентського наукового гуртка з Медичного права (керівник — д. ю. н., професор Пашков В. М.)

У рамках наукового гуртка були розглянуті теми, що стосувалися проблеми неналежного виконання медичним працівником своїх обов’язків; юридичної відповідальності медичних та фармацевтичних працівників за професійні правопорушення; системи медичного права і його законодавчі джерела. Окрім цього було винесено на розгляд питання, щодо правового статусу суб’єктів медичних правовідносин та детальна характеристика правового статусу пацієнта. Шевяков Сергій та Дергалюк Олег, студенти групи ПІ-33, звернули увагу слухачів на проблематику неналежного виконання медичним працівником своїх обов’язків. Студенти у своїх доповідях використали цікаву судову практику з приводу даної тематики та навели приклади найпоширеніших правопорушень вчинених медичними працівниками. Кущ Олексій, студент групи ПІ-33, ознайомив присутніх з юридичною відповідальністю за правопорушення у сфері охорони здоров’я. Спираючись на чинну законодачу нормативну базу він детально охарактеризував кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність медичних працівників у випадках вчинення ними злочинів у сфері їхньої професійної діяльності. Кісіль Андрій та Прокопенко Богдан, студенти групи ПІ-33, дослідили правовий статус пацієнта. Доповідачі ознайомили присутніх з правами людини і окремих груп населення у сфері охорони здоров’я; доступом до медичної допомоги; правовим порядком надання медичної допомоги іноземним громадянам; правом на інформацію про стан здоров’я; правом на вибір лікаря та закладу охорони здоров’я. Харлан Віталій та Бридун Дмитро, студенти групи ПІ-33, проаналізували правовий статус суб’єктів медичних правовідносин. Студенти розкрили питання, що стосувалися складу медичних правовідносин, прав та обов’язів пацієнтів і медичних працівників, а також правовий статус даних суб’єктів. Бридун Дмитро, Шевяков Сергій і Харлан Віталій, студенти групи ПІ-33, всебічно розглянули систему медичного права і його законодавчі джерела. Під час доповіді студенти звернули увагу на важливість вдосконалення та розвитку норматино-правових актів і законів у медичній галузі, адже вони є основними джерелами медичного права та саме від них залежить належне функціонування держави та її органів у сфері охорони здоров’я.