Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Університету, у цей особливий літній день вітаю вас із Днем Конституції України!

Надрукувати Надрукувати

Це свято сьогодні відгукується у серці кожного, адже вона є невід’ємною складовою суверенітету нашої держави, виявом волі народу до незалежності й демократії, за збереження яких б’ються вже понад два роки наші воїни на фронті, цивільні – в тилу, представники влади – на світовій політичний арені.

Історія української Конституції сягає такої давнини, коли більшість держав світу ще не мали нічого схожого на наш основний закон, а Пилип Орлик уже склав і видав документ, який чітко визначав права, свободи та обов’язки громадянина перед державою і навпаки, закріплював місце України серед розвинутих країн, гарантував її незалежність, виступав за виважену і національно свідому політику. Завдяки цій основі, переданому досвіду та безсмертним подвигам багатьох поколінь українців ми сьогодні маємо Конституцію, яка є вінцем інтелектуального пошуку людини, взірцем застосування правничої думки на благо народу.

Колектив Університету має особливе ставлення до цього свята, пов’язаного з правовими цінностями. Багато поколінь викладачів, науковців, студентів та випускників підтримують та впроваджують ідеали верховенства права і рівності як цінності, вкорінені в саме серце нашого освітнього процесу, наукової діяльності та правозастосування.

Нехай це свято нагадає нам про важливість дотримання закону, захисту прав людини та мирного співіснування. Разом ми маємо зобов’язання працювати над тим, щоб наша країна була правовою, справедливою та процвітаючою, адже життя, безпека, честь і гідність людини ― найбільші цінності в нашій державі, які гарантовано Конституцією.

Зичу всім вам чистого неба, здоров’я, наснаги, мудрості, мирного життя, де Конституція завжди буде дороговказом свободи та справедливості для нашого народу.

Ректор Анатолій Гетьман