Як зекономити на навчанні дитини не шкодячи якості освіти

Надрукувати Надрукувати
Відповіді на актуальні питання:
❓Чи має право на податкову знижку на навчання один з батьків непрацюючої дитини старше за 23 років?
⭐️Граничний вік дитини, вартість навчання якої батьки можуть включити в податкову знижку, — 23 роки. Дітей старше за 23 роки доведеться навчати вже без знижки.
Водночас, якщо 24 роки дитині виповнилося у звітному році, то право на податкову знижку за такий рік ще зберігається.
Після 23 років – працюй і повертай самостійно.
❓Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?
⭐️Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суму загального річного оподатковуваного доходу, нарахованого платнику податків у вигляді заробітної плати, зменшеної з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ. Таким чином, податкова знижка з ПДФО застосовується виключно до доходу, отриманого платником податків протягом звітного податкового року у вигляді заробітної плати. Отже, військовослужбовці, що отримують грошове забезпечення, а не заробітну плату за трудовим договором, не мають права на податкову знижку.
❓Чи має право на податкову знижку платник податків, який навчається одночасно в кількох ВНЗ?
⭐️Платник податків, який навчається й оплачує навчання одночасно в декількох навчальних закладах, має повне право скористатися податковою знижкою на навчання.
❓Чи має право на податкову знижку один з батьків дитини, що уклав договір з навчальним закладом, якщо в документах на оплату вказані дані іншого з батьків?
⭐️До складу податкової знижки потрапляють витрати, фактично понесені платником податків протягом звітного податкового року і підтверджені відповідними документами (п.п. 166.2.1 ПКУ). Оскільки в цій ситуації договір на навчання укладений на ім’я одного з батьків, а документи на оплату виписані на іншого, то ні в кого з батьків права на податкову знижку на навчання не буде.