Відбувся круглий стіл «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ»

Надрукувати Надрукувати

7 травня 2025 р. відбувся Круглий стіл «Актуальні проблеми реалізації трудового законодавства в сучасних умовах», організований кафедрою конституційного, адміністративного, екологічного та трудового права (модератори: проф. В.М. Божко,  доц. О.Д.  Мельник, доц. А.С. Сидоренко, ас. Ю. В. Петренко, ас. О.В. Логвінова).  

Захід обʼєднав науковців та практиків, чия професійна діяльність є дотичною до реалізації норм трудового законодавства та контролю за його дотриманням. 

У вітальному слові заступник директора Інституту – доц. Олександр ШЕВЧИК та завідувач кафедри – проф. Володимир БОЖКО наголосили на важливості та актуальності трудового законодавства, особливо в умовах запровадженого правового режиму воєнного стану. 

Перший заступник Голови Полтавської обласної ради – доц. Олександр ЛЕМЕШКО, констатував, що в умовах законодавчих змін зростає роль правника, а тому органам державної влади й місцевого самоврядування потрібні кваліфіковані юристи, конструктивний діалог у напрямку ефективного регулювання трудових правовідносин. 

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини Владислав НОСЕНКО висвітлив особливості реалізації конституційного права на працю в умовах воєнного стану. 

Заступник голови Полтавської обласної ради профспілок – Роман ПРОКОПЕНКО у  доповіді визначив основні порушення прав працівників в умовах воєнного стану, навів статистичні дані щодо заборгованості по виплатах заробітної плати в Полтавській області, охарактеризував основні зміни у трудовому законодавстві та проблеми у механізмах його  реалізації. Віра ГОЛОВАХА, завідувачка організаційно-правовим відділом обласної профспілки, акцентувала на важливості ролі профспілкових організацій та важелях впливу профспілки у захисті прав працівників.

Прокурор Полтавської окружної прокуратури Полтавської області Євген МИРГОРОДСЬКИЙ зауважив на ознаках розмежування об’єктивної сторони протиправних діянь, передбачених ст. 175 ККУ та правопорушення за ч. 3 ст. 41 КУпАПП (щодо невиплати заробітної плати працівнику) та поділився слідчою практикою щодо кримінальних правопорушень у цій сфері. 

Представники Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Наталія ГУСКА та Вадим КАРМАЗІН відзначили проблемні питання під час здійснення заходів державного контролю за дотриманням трудового законодавства та підстави, за якими підрозділи Держпраці можуть проводити позапланові перевірки в умовах воєнного стану. 

Представники Державної податкової служби у Полтавській області Володимир ЛИТВИНЕНКО та Інна НОВОСЕЛЕЦЬКА поділилися досвідом проведення перевірок дотримання податкового законодавства та виявлення у ході їх здійснення порушень трудового законодавства, й співпрацю з підрозділами Держпраці щодо інформування про них. Пан Володимир зазначив про особливості проходження державної служби в умовах воєнного стану. 

Максим БАНДУРА з ТОВ «Бурова компанія «Укрбурсервіс» та Євген ЛОГВІНОВ, директор ТОВ «Консалтингова компанія ГарантНафтоГаз», – говорили про інвестиції в охорону праці, пов’язані з цим ризики та переваги, а також відповідальність сторін у трудових відносинах. 

Представник Національної служби посередництва і примирення у Полт. області Олена КРОТОВА наголосила на необхідності розвитку соціального діалогу в умовах воєнного стану. 

Науково-практичний захід супроводжували жваві обговорення та плідні дискусії спікерів, учасників та гостей заходу, в ході яких були означені вектори формування позицій щодо удосконалення трудового законодавства.  Адже саме завдяки ефективному регулюванню трудових відносин можна збалансувати інтереси працівника, роботодавця й держави. 

Щиро дякуємо усім спікерам за фахові доповіді та запрошуємо до співпраці у подальших наукових заходах на базі Полтавського юридичного інституту!