09.05.2025 року відбувся круглий стіл на тему «Теорія і практика медіації 1.0»

Надрукувати Надрукувати

9 травня 2025 року у форматі онлайн відбулося засідання круглого столу на тему «Теорія і практика медіації 1.0», співорганізаторами якого виступили кафедра цивільного, господарського і фінансового права Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого та Полтавський інститут економіки та права Університету «Україна».

Тематика круглого столу об’єднала науковців, практиків і студентів, які досліджують медіацію, застосовують її у своїй професійній діяльності, поділяють цінності медіації і культури мирного вирішення конфліктів.

Губанова Ольга, к.ю.н., доцентка, старший викладач кафедри цивільного, господарського і фінансового права Полтавського юридичного інституту, магістр психології, медіаторка у своєму вступному слові наголосила на цінності синергії вчених і практиків у форматі таких обговорень. Це дає можливість шляхом плідної професійної дискусії отримати відповіді на поставлені питання і, водночас,  сформулювати нові, що стануть основою для подальших наукових пошуків. 

Своє бачення проблем та перспектив впровадження медіації у Полтавській області представила  Сойма Альона, керівниця «Адвокатського бюро Альони Сойми», медіаторка. Про пошук дієвої моделі медіації шляхом аналізу особливостей медіації в різних культурах світу  говорив Піддубний Дмитро, медіатор, адвокат, старший викладач Полтавського інституту економіки та права. Маліннікова Дар’я, адвокатка, медіаторка, асистент кафедри  цивільного, господарського і фінансового права Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого, старший викладач Полтавського інституту економіки та права поділилася статистичними даними кількості вирішених спорів шляхом застосування процедури врегулювання спору за участю судді, окреслила проблемні питання, які виникають при застосуванні цієї процедури. 

Про роль локус-контролю особистості у вирішенні конфліктних ситуацій у студентському середовищі говорила Бужинська Світлана, канд. психол. наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарнопедагогічна академія» Харківської обласної ради. Зазначені тези являють собою результати наукового дослідження Губанової Ольги та Бужинської Світлани, проведені на базі Полтавського юридичного інститут, і стосуються розуміння рівня готовності студентів брати особисту відповідальність за вирішення конфліктних ситуацій у своєму житті, і як наслідок, готовність брати участь у процедурі медіації.

Свої доповіді представили і студенти 3 курсу Полтавського юридичного інституту: Черевко Артем (група ПІ-33), Шевченко Карина, Щербак Валерія (група ПІ-31).

Присутні підтримали тезу, що ті, хто резонують із цінностями медіації, уже ніколи не повернуться до формального підходу у вирішенні конфлікту, а будуть пропагувати культуру діалогу і медіацію. 

Отже, маємо надію, що наступного року круглий стіл «Теорія і практика медіації 2.0» об’єднає значно більшу кількість учасників – прихильників мирного вирішення спорів.