24 листопада 2016 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася П’ята Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-правові засади формування сучасного медичного права в Україні». В роботі конференції взяли участь державні службовці, керівники комунальних і приватних підприємств, юристи, медичні та фармацевтичні працівники, журналісти, а також науково-педагогічні працівники та студенти.

Пленарне засідання з вітальним словом відкрила Гуторова Наталія Олександрівна – доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. На пленарному засіданні з доповідями виступили: Лисак Віктор Петрович  – кандидат медичних наук, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації – Про розширення спектру надання медичних послуг відповідно до протоколів лікування та медичних стандартів; Олюха Віталій Георгійович – доктор юридичних наук, професор Національного університету «Одеська юридична академія»  – Про оптимізацію ліцензування у сфері медицини; Лойченко Алла Анатоліївна – начальник відділу державного контролю при ввезенні на митну територію України Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками – Реалізація державної політики у сфері контролю якості лікарських засобів; Прядко Валерій Григорович – в.о. директора Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» – Соціальне спрямування діяльності аптек ПОКП «Полтавафарм» в мережевій програмі розвитку «Доброзичлива аптека»; Наливка Олена Леонідівна – заступник Голови Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, начальник Другого відділу досліджень та розслідувань – Порушення законодавства про захист економічної конкуренції при здійсненні державних закупівель закладами охорони здоров’я; Пасічник Михайло Францовичпрезидент Громадської спілки «Фармацевтична ліга України» – Новели законодавчого регулювання фармацевтичної діяльності в Україні; Приходько Олена Вікторівна – редактор видання «Щотижневик «АПТЕКА» - Ціноутворення на лікарські засоби та реімбурсація: чи буде захищене право пацієнта на ефективне лікування; Хмельницька Ольга Андріївна – кандидат фармацевтичних наук, заступник директора з якості ПОКП «Полтавафарм» - Актуальні питання нормативно-правового регулювання фармацевтичних послуг, що надаються в аптеках України. Модератором пленарного засідання виступив Пашков Віталій Михайлович – доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту.

По обіді робота конференції продовжилася у формі секційних засідань під керівництвом викладачів Полтавського юридичного інституту Грекова Євгена Анатолійовича, Олефіра Андрія Олександровича, Троцької Марини Василівни, Губанової Ольги Валеріївни.

На секційних засіданнях з доповідями виступили: Лемешко Олександр Миколайович – кандидат юридичних наук, доцент, заступник директора з навчальної та наукової роботи Полтавського юридичного інституту – Сучасна практика застосування кримінального законодавства відносно лікарів; Греков Євген Анатолійовичкандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту – Європейський досвід регламентації дистанційного продажу лікарських засобів для України; Олефір Андрій Олександровичкандидат юридичних наук, асистент кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту – Проблеми здійснення державних закупівель в Україні; Андрієнко Наталія Володимирівна – начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Полтавській області – Аналіз порушень вимог законодавства щодо обігу лікарських засобів, виявлених під час здійснення державного контролю (нагляду) Держлікслужбою у Полтавській області. Також з доповідями виступили такі студенти: Телегузова О.В., Васько В.А., Телик К.В., Романенко А.Ю., Долга Ю.І., Мамедова Л.Я., Шумейко Д.С., Панченко М.В., Лазоренко О.В., Казмерчук М.М., Лилик М.О., Нога П.П., Арутюнян А.А., Крамар А.П., Бутко В.В., Білоусов М.С. Хіцан Б.І., Тарасова А.С., Макогон С.Г., Куць Я.О., Скай Т.А., Гавриш Б.В.