Культурне життя

Соціально-виховна робота є невід’ємною складовою педагогічного процесу, оскільки сприяє формуванню світоглядних, етичних, ціннісних та громадянських компетенцій. Студенти нашого вузу мають змогу не лише продемонструвати здібності до вивчення теоретичних дисциплін та набуття практичних навичок, а й розкрити свій творчий потенціал, продемонструвати свої таланти. Тому виховна робота в Полтавському юридичному інституті відбувається за кількома рівнями.

По-перше, це ті виховні заходи, що проводяться викладачами спільно з Студентським Парламентом, серед найбільш вдалих та яскравих можна назвати Конкурс стінгазет, філософський КВН, змагання команд КВН між курсами, щорічну презентацію груп першого курсу.

18 листопада 2014 року вперше в Полтавському юридичному інституті було проведено конкурс краси та талантів, гаслом якого стала назва одного з конкурсів – «Я – Українка, я цим пишаюсь». Участь у конкурсі взяли представниці усіх курсів інституту, а також студентки Полтавського юридичного коледжу. Свято вийшло яскравим, дівчата розповідали про себе, демонстрували свої таланти, змагалися у патріотичному конкурсі. Переможницею стала студентка 5 курсу Соловей Альона.

По-друге, виховні заходи, які проводяться кураторами груп – виховні бесіди, відвідування театрів, музеїв та виставок.

По-третє, участь студентів та викладачів Полтавського юридичного інституту у загальноміських закладах – «Парад вишиванок», вшанування пам’яті Тараса Шевченка, покладання квітів до Меморіалу Солдатської слави.

Одне з головних завдань виховної роботи – розкриття краси та величі рідного краю, цьому сприяє робота Краєзнавчого клубу, у межах роботи якого проводяться екскурсії музеями міста Полтави (музей Космонавтики, музеї-садиби В.Г.Короленка, І.П.Котляревського, музей міліції, Краєзнавчий музей та інші, відвідування вистав Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя та зустрічі з акторами театру, екскурсії пам’ятними місцями України. Останніми роками студенти Полтавського юридичного інституту взяли участь у таких екскурсіях: «Шляхами козацької слави» (Суботів – Чигирин – Келеберда), «Історичними шляхами нашої батьківщини» (Охтирка – Тростянець – Суми – Путивль), «Вивчаємо традиції українського народу» (Київ – Пирогово), «Історія й мистецтво Дніпропетровщини» (Петриківка, Новомосковськ – Дніпропетровськ) та інші.

У Кімнаті естетичного виховання, яка створена у Полтавському юридичному інституті, студенти могли переглянути виставку картин полтавського художника В.О.Трохимця-Милютіна, приватну колекцію сувенірних горщиків полтавки Л.М.Корнєвої, вишиті руками полтавський майстринь рушники, фотороботи студентів Інституту.

Зранку 2 вересня 2015 року в Полтаві відбулося урочисте покладання квітів до Меморіалу Солдатської Слави з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни. 2 вересня 1945 року вважається днем офіційного завершення Другої світової війни, оскільки саме цього дня на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі» був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію Японії, останнього активного союзника фашистської Німеччини.

Студенти та викладачі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого долучилися до цього заходу, поклали квіти до Вічного вогню та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Цього дня до Меморіалу Солдатської Слави прийшли ветерани Другої світової війни, щоб віддати шану героям, які поклали своє життя задля мирного неба.

Спортивне життя

Безперечною перевагою Полтавського юридичного інституту є найкраща у Полтавській області спортивно-оздоровча база для фізичної підготовки та вдосконалення спортивної майстерності: ігрова зала, зал для фізичної реабілітації, сучасна тренажерна зала, плавальний басейн на 25 метрів, а також відкриті спортивні майданчики для волейболу з штучним покриттям, баскетболу та новітнє поле для міні-футболу зі штучним покриттям.

Усі студенти Полтавського юридичного інституту мають можливість безкоштовно відвідувати 8 спортивних секцій за власними спортивними інтересами, враховуючи як стан здоров’я, так і фізичну та рухову (технічну) підготовленість, спортивну кваліфікацію. Зі студентами працюють викладачі та тренери відповідного науково-педагогічного рівня.

Особливістю спортивної бази є плавальний басейн з європейською методикою очищення води. Тут відвідувачі окрім тренувань можуть відпочити, розслабитися, відволіктися від буденних справ, отримати заряд позитивних емоцій.

У тренажерній залі студенти займаються за різноманітними груповими та індивідуальними програмами, які вдосконалюють тіло, відновлюють сили, бадьорять дух. У тренажерній залі розроблені комплекси на:

• Схуднення, поліпшення стану фігури, накачування м’язів;
  • Інтенсивні силові тренування;
  • Зміцнення здоров’я, підвищення життєвого тонусу;
  • Покращення самооцінки;
  • Бездоганна фізична форма.

Для студентів. що відвідують секцію фізичної реабілітації, пріоритетним є відновлення стану здоров’я, розроблені програми індивідуальних занять для студентів із особливими потребами, пропагується загальне зміцнення організму, підтримання життєвого тонусу.

У спортивних секціях з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, бадмінтону у студентів не тільки вдосконалюється спортивна майстерність, а й покращуються стан здоров’я та настрій.

Щорічно проводяться:

• відкритий міжнародний турнір з міні-футболу серед любителів футболу Полтавської обл., де беруть участь близько 30 команд;
  • туристичний похід, присвячений Дню юриста та Дню туризму для студентів та викладачів Полтавського юридичного інституту;
  • турніри з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, плавання, бадмінтону, футболу серед академічних груп Полтавського юридичного інституту та студентів ВНЗ м. Полтава;
  • універсіада серед студентів Полтавського юридичного інституту та учнів випускних класів шкіл Полтавської області.