25 квітня 2017 року в Полтавському юридичному інституті відбувся круглий стіл на тему: «Організаційне та правове забезпечення реформування сфери охорони здоров’я в Україні»

0У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, працівники медичних та фармацевтичних закладів, науковці, юристи, експерти у сфері охорони здоров’я. Учасники плідно та щиро обговорили два найбільш актуальних на сьогодні питання щодо правового забезпечення реформування медичної діяльності (автономізації закладів охорони здоров’я та страхової медицини), а також практичного застосування реімбурсації на фармацевтичному ринку.

В ході круглого столу з доповідями виступили:

· Вступне слово. Гуторова Наталія Олександрівна, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

· Практичний досвід реалізації законодавчих ініціатив на регіональному рівні. Лисак Віктор Петрович, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, кандидат медичних наук.

· Питання науково-методичного супроводження законодавчих ініціатив МОЗу щодо медичної діяльності. Селіванова Ірина Анатоліївна, доцент кафедри господарського права НЮАУ ім. Ярослава Мудрого, експерт у галузі правового забезпечення організації господарської діяльності, державно-приватного партнерства, радник ЮФ ILF.

· Автономізація лікарень: проблеми та можливості. Хитрова Олена Миколаївна, асоційований партнер ЮФ ILF, керівник практики медицини та фармації.

· Аналіз окремих сегментів фармацевтичного ринку, у фокусі – закупівлі через «ProZorro» та поточні результати урядової програми «Доступні ліки». Добранчук Олег Леонідович, керівник аналітичної служби ТОВ «ProximaResearch».

· Мета реформи системи охорони здоров’я України. Чумак Віктор Тимофійович, віце-президент Об’єднання роботодавців медичної та мікробіологічної промисловістю.

· Організація виконання регіональних Програм щодо реинбурсації. Світлий Руслан Валентинович, директор КП «Фармація» (м. Київ), експерт з питань реалізації урядової програми «Доступні ліки» у столиці.

Модератором заходу виступив Пашков Віталій Михайлович, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

При обговоренні виступів доповідачів взяли участь знані фахівці сфер медицини та фармації, а саме: Крячок Ігор Володимирович, директор ТОВ «Моріон», Кадирова Нінель, радник Міністра охорони здоров’я України, Худяк Юрій Олексійович, засновник мережі аптек «Ваша аптека»,

Приходько Олена Вікторівна, керівник проекту «Аптека online» ТОВ «Моріон», Кириченко Ірина Анатоліївна, юрист ЮФ «Ілляшев та партнери», експерт з питань інтелектуальної власності, Прядко Валерій Григорович, в.о. директора ПОКП «Полтавафарм», депутат Полтавської обласної ради.