11 грудня 2018 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки прокуратури Полтавської області відбувся перший тренінг «Огляд місця події: секрети майстерності» в рамках освітнього проекту «Школа процесуального прокурора».

0

Спікери проекту, начальник відділу аналізу інформації та координації правоохоронної діяльності управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні, аналізу інформації та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області Наталія Лець та прокурор цього ж відділу прокуратури області Руслан Перехрест поділилися своїм досвідом проведення даної слідчої дії, наголосили на її важливості та значущості для подальшого слідства. Зі студентами обговорено практику використання прокурорами протоколу огляду як доказу, а також типові помилки, які допускаються при складанні такого процесуального документу.

1      2

Учасники майстер-класу під керівництвом Наталії Олексіївни мали змогу застосувати свої знання на практиці та самостійно провести слідчу дію і, враховуючи поради й зауваження присутніх фахівців, скласти протокол.

Повнота занурення в атмосферу реального проведення огляду місця події була забезпечена імітуванням обстановки вчинення злочину в одній з аудиторій інституту, а також залученням до огляду начальника відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП в Полтавській області Олександра Онупка. Олександр Васильович відкрив студентам секрети роботи з речовими доказами, правилами їх виявлення, фіксування та пакування.

Студенти, які взяли участь у тренінгу, поділились своїми враженнями та зазначили, що отриманий досвід є надзвичайно корисним. Отримані практичні навики сформували у майбутніх юристів уявлення, як це відбувається у межах реального провадження та стануть у нагоді в подальшій професійній діяльності. Після проведеного заходу залишились лише приємні емоції, учасникам заходу було дуже цікаво та пізнавально слухати цінні поради досвідчених прокурорів та експерта.

12
       13