19 лютого 2019 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки прокуратури Полтавської області відбувся другий тренінг «Документування корупційних злочинів: обшук, затримання» в рамках освітнього проекту «Школа процесуального прокурора».

Надрукувати Надрукувати

19 лютого 2019 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки прокуратури Полтавської області відбувся другий тренінг «Документування корупційних злочинів: обшук, затримання» в рамках освітнього проекту «Школа процесуального прокурора».Спікери проекту, начальник відділу аналізу інформації та координації правоохоронної діяльності управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні, аналізу інформації та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області Наталія Лець та прокурор цього ж відділу Руслан Перехрест поділилися своїм досвідом проведення даної процедури, розповіли про особливості її планування та важливість правильної стратегії для її реалізації, обговорили зі студентами алгоритм затримання особи за отримання неправомірної вигоди.

Учасники майстер-класу під керівництвом Наталії Олексіївни мали змогу застосувати свої знання на практиці та самостійно провести відповідні процесуальні дії і, враховуючи поради й зауваження присутніх фахівців, здійснити документування одержаних результатів.

Повнота занурення в атмосферу реального документування корупційного кримінального правопорушення була забезпечена використанням необхідного реквізиту – грошових купюр (імітаційні), спеціальних фарбників для їх помітки та криміналістичного обладнання для виявлення і фіксування таких барвників на тілі й одязі людини тощо), а також залученням до проведення тренінгу старшого інспектора відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП в Полтавській області Сергія Руденка.

Студенти, які взяли участь у тренінгу, поділились своїми враженнями та зазначили, що отриманий досвід є надзвичайно корисним. Отримані практичні навики сформували у майбутніх юристів уявлення, як це відбувається у межах реального провадження та стануть у нагоді в подальшій професійній діяльності. Після проведеного заходу залишились лише приємні емоції, учасникам заходу було дуже цікаво та пізнавально слухати цінні поради досвідчених прокурорів та експерта.